Ce au făcut Moruțan și Cicâldău pentru Galatasaray în Europa league

1 lună in urmă 20

Joi, 04 Noiembrie 2021, ora 21:58

10 citiri

Moruțan și Cicâldău au început titulari meciuri din Europa League pentru Galatasaray.

În grupa E, echipa turcă a lui Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău, a remizat pe teren propriu cu Lokomotiv Moscova, scor 1-1. Au marcat Feghouli ’43 pentru gazde şi Kamano ’73 pentru oaspeţi. Cicâldău a fost integralist, iar Moruţan a jucat până în minutul 76.

Cu acest egal, Galatasaray este lider în grupa de Europa League, cu 8 puncte!

"Dreptate pentru toată lumea!"

Fotbalistul echipei Galatasaray, Olimpiu Moruţan, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Gaziantep FK, la care sunt...

Ianis Hagi, omul momentului pentru Rangers! Românul a marcat la puțin timp după ce a intrat pe teren în Europa VIDEO

Ianis Hagi este eroul lui Rangers în Europa. Fotbalistul român a marcat pentru echipa scoțiană în repriza a doua, imediat după ce a fost introdus în teren de Gerard. Brondby - Rangers...

Sursa: Ziare.com