Ce-a făcut Ana Bogdan în semifinala de la WTA Portoroz. Românca e la cea mai bună clasare din carieră

6 zile in urmă 26

Sambata, 17 Septembrie 2022, ora 22:06

124 citiri

Ana Bogdan

Ana Bogdan, locul 65 WTA, a fost eliminată, sâmbătă, în semifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Portoroz (Slovenia).

Bogdan a fost învinsă de jucătoarea din Kazahstan Elena Rîbakina (campioana de la Wimbledon), numărul 25 mondial şi cap de serie 3, scor 6-1, 6-1.

Pentru parcursul de la Portoroz, Ana Bogdan a obţinut 8.870 de euro şi 110 puncte.

După prestația din Solvenia, Ana Bogdan va urca începând de luni pe cel mai bun loc din carieră, 53.

Tenismena Ana Bogdan (65 WTA) va evolua vineri, de la ora 12.00, în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Portoroz (Slovenia), contra braziliencei Beatriz Haddad-Maia. Meciul are o...

Imagine copleșitoare cu Ana Bogdan după victoria carierei. Românca a plâns pe teren FOTO

Românca Ana Bogdan s-a calificat vineri în semifinalele turneului feminin de tenis de la Portoroz (Slovenia), competiţie de categoria WTA 250, dotată cu premii în valoare totală de 203.024 de...