Cazul Eden Hazard stârnește controverse la Real Madrid » Zidane: „Sunt lucruri pe care nu mi le pot explica”

4 săptămâni in urmă 2

La 30 de ani, Eden Hazard trece printr-o perioadă critică. Transferat din 2019 la Real, belgianul mai mult a stat decât a jucat la „blancos” din cauza accidentărilor. De-abia refăcut după o leziune, jucând 15 minute sâmbătă (2-1 cu Elche) la capătul unei luni și jumătate de pauză, s-a ales cu altă problemă.

Zidane: „În cazul Hazard, sunt lucruri pe care nu mi le pot explica”

Potrivit Marca, medicii clubului madrilen ar fi decis să-l opereze pe Hazard la glezna stângă, sursa tuturor problemelor musculare de care a suferit în ultimul timp. Foarte probabil, va rata tot restul sezonului.

„Sunt lucruri pe care nu mi le pot explica. Înainte să vină la Real, a fost foarte rar accidentat. Iar acum, atât de multe leziuni”, a declarat Zinedine Zidane. „Facem totul pentru a-l ajuta. Sperăm să revină cât mai curând”.

646 de minutea jucat Eden Hazard în 14 meciuri în acest sezon la Real; a marcat doar 3 goluri în LaLiga și Champions League

VIDEO. Eden Hazard, momente incredibile din sezonul 2018/2019

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Lionel Messi, imperial la meciul 767 pentru Barcelona! Două eurogoluri și două recorduri doborâte cu HuescaReal Madrid - Atalanta: Reușesc italienii să producă surpriza? Trei PONTURI pentru meciul zilei

De necrezut! Un bărbat încearcă de 17 ani să ia permisul de conducere și nu reușește! Detalii uluitoare

Libertatea

Playtech: Mircea Lucescu, scandal uriaș în Ucraina. Ce a pățit antrenorul român: e fără precedent în istorie