ACUM Viitorul Tg. Jiu 1-2 FC U Craiova | Gol in prelunigirile primei reprize! SUPER-OCAZII ratate de ambele parti!

5 luni in urmă 26

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din Liga 2 pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

VIITORUL TG. JIU 1-2 FC U CRAIOVA

Min. 45+2: Pauza in meciul din a 4-a etapa a Ligii a 2-a. Echipa lui Flavius Stoican a ratat o sansa uriasa de a prelua conducerea in minutul 42, cand mingea a lovit bara, dar craiovenii au avut cele mai multe ocazii ale reprizei, doua dintre ele fructificate.

Min. 45+1: GOOOL FC U Craiova! Balan isi trimite echipa la cabine cu avantaj minim pe tabela dupa un gol inscris cu capul in urma unei lovituri libere.

Min. 15: GOOOL Viitorul Tg. Jiu! Serbanescu, jucator adus de la FCSB, restabileste egalitatea cu un sut puternic trimis de la marginea careului.

Min. 10: GOOOL FC U Craiova! Munteanu a deschis scorul din interiorul careului mic, dupa o pasa perfecta de la marginea careului.

Min. 1: A inceput partida.

Liga a 2-a programeaza astazi un singur meci. Este vorba despre duelul dintre Viitorul Pandurii Tg. Jiu si FC U Craiova.

Craiova este neinvinsa in primele 3 etape ale noului sezon si spera sa continue seria rezultatelor pozitive pentru a-si asigura un loc in fruntea clasamentului.

De cealalta parte, gorjenii au o singura infrangere, in fata Rapidului, in celelalte doua etape reusind sa castige toate punctele puse in joc.

Partida dintre Viitorul Tg. Jiu si FC U Craiova este programata de la 12:30 si va fi transmisa in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

RAPID 1-1 TURRIS TURNU MAGURELE

Min. 90+3: GOOOL Turris Turnu Magurele! Damascan restabileste egalitatea din interiorul careului, trimitand mingea in plasa cu capul.

Min. 69: Pirvulescu este eliminat dupa ce l-a tinut, in apropierea careului, de tricou pe Pop. Oltenii termina meciul cu un om in minus.

Min. 50: GOOOL Rapid! Hlistei a deschis scorul din interiorul careului, dupa o pasa primita de la Goge. Rapidistul a inscris in toate cele 4 partide disputate pana acum, in sezonul 2020/21.

Min. 45: Pauza la Buftea, in derby-ul etapei a 4-a din Liga a 2-a.

Min. 1: A inceput meciul.

Echipele de start:

Rapid: Draghia - Voicu, Crisan, Manole, Goge, Sefer, Lazar, Panoiu, Draghiceanu, Tara, Hlistei

Rezerve: Tataru, Mocioaca, Costin, Ilie, Jorza, Fica, Benzar, Pop, Dulca

Turris: Dutu - Buleica, Mitrea, Pirvulescu, Sima, Cioinac, Pana, Salcianu, Voicu, Mihai, Voinea

Rezerve: Ionita, Nita, Blanaru, Tegle, Damascan, Neacsu, Nicola, Matei, Barboianu

UPDATE 12:55: S-au incheiat primele 6 meciuri din etapa a 4-a a Ligii a 2-a. Rezultatele finale:

Concordia Chiajna 4-0 Pandurii Tg. Jiu

CS Mioveni 0-1 Metaloglobus

CSM Resita 0-0 ASU Poli Timisoara

CSM Slatina 2-0 Comuna Recea

Farul Constanta 2-2 Gloria Buzau

Ripensia Timisoara 2-0 Aerostar Bacau

UPDATE 11:50: Primele 6 meciuri din etapa a 4-a a Ligii a 2-a au ajuns la capatul primei reprize. Rezultatele dupa primele 45 de minute:

Concordia Chiajna 2-0 Pandurii Tg. Jiu

CSM Slatina 1-0 Comuna Recea

Farul Constanta 2-1 Gloria Buzau

Ripensia Timisoara 0-0 Aerostar Bacau

In aceasta dimineata, de la ora 11:00, incepe a 4-a etapa a Ligii a 2-a. Daca FC U Craiova, Petrolul si "U" Cluj sunt programate in zilele urmatoare, astazi se va disputa majoritatea partidelor.

6 meciuri se vor desfasura de la ora 11:00, iar derby-ul zilei este programat la ora 14:30. Este vorba despre duelul dintre Rapid si Turris Turnu Magurele.

Giulestenii sunt neinvinsi in acest inceput de sezon si spera sa continue in aceeasi nota pentru a obtine promovarea in Liga 1. Baietii lui Iencsi s-au impus in fata celor de la Viitorul Tg. Jiu, Pandurii Tg. Jiu si CSM Slatina.

De cealalta parte, oltenii lui Lincar au doar 4 puncte dupa primele 3 etape, reusind sa castige doar in fata celor de la Pandurii Tg. Jiu si obtinand o remiza din duelul cu Metaloglobus. Unirea Slobozia este echipa care i-a invins pe cei de la Turris in etapa inaugurala a noului sezon.

In stagiunea trecuta, cele 3 dueluri directe s-au incheiat cu doua remize si o victorie a oltenilor.

Meciul dintre Rapid si Turris Turnu Magurele este programat de la ora 14:30 si va fi transmis in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.