ACUM LIVE Viitorul 2-2 Sepsi | Goool Sepsi! Mitrea inscrie impotriva fostei sale echipe din penalty!

4 săptămâni in urmă 12

Urmarim si comentam impreuna ce se intampla la meciul dintre Viitorul si Sepsi pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro

16:35 26 Jan

VIITORUL 2-2 SEPSI

Min. 47: Goool Sepsi! Mitrea inscrie fara emotii din lovitura de la 11 metri!

Min. 46: Arbitrul Horatiu Fesnic dicteaza penalty pentru Sepsi dupa un fault discutabil al lui Mladen asupra lui Eder Gonzalez!

A inceput repriza secunda!

Pauza la Ovidiu! Gazdele conduc cu 2-1 dupa o prima repriza foarte buna de ambele parti!

Min. 45: Goool Viitorul! Luckassen il invinge pentru a doua oara pe Fernandes cu un sut senzational in vinclu din marginea careului mic!

Min. 18: Goool Sepsi! Eder Gonzalez profita de o greseala uriasa a lui Artean si il invinge pe Cojocaru cu o 'scarita' de efect!

Min. 8: Goool Viitorul! Luckassen profita de o greseala mare a lui Jesus Fernandez si inscrie cu poarta goala din 4 metri dupa o pasa a lui Matei.

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele trimise in teren de cei doi antrenori:

Viitorul: Cojocaru- Dussaut, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc- Matei, Artean, Ciobanu- Ely Fernandes, Luckassen, Matan

Rezerve: Cabuz, Ganea, Buta, Sabala, Babunski, Benzar, Grameni, Gradinaru, Pitu

Antrenor: Mircea Rednic

Sepsi: Jesus Fernandez- Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Csiszer- Tamas, Fofana, Tincu, Eder Gonzalez- Bajrovic, Safranko

Rezerve: Deligiannidis, Dragomir, Dumiter, Dumitrescu, Kovacs, Markovic, Paun, Purece, Szanto

Antrenor: Leo Grozavu

Viitorul incearca sa obtina prima victorie dupa trei egaluri consecutive, 0-0 cu UTA, 2-2 cu FCSB si 1-1 cu Universitatea Craiova.

In cazul unei victorii, echipa antrenata de Mircea Rednic ar egala la puncte echipa de pe locul 6, Academica Clinceni.

Constantenii nu vor avea insa o misiune usoara in fata lui Sepsi. Echipa lui Leo Grozavu vine dupa o victorie entuziasmanta in fata Astrei, scor 4-1 si se afla pe pozitia a patra a Ligii 1 cu 31 de puncte, 4 mai putine decat Universitatea Craiova care se afla pe locul 3.

In meciul tur disputat la Sfantul Gheorghe, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 1-1. Golul echipei lui Grozavu a fost marcat de Safranko, in vreme ce Ciobanu a inscris pentru Viitorul.