AC Milan - Sampdoria 1-1. Inter se poate distanța la opt puncte în fruntea clasamentului din Serie A

1 lună in urmă 5

articol scris de Digi Sport
03.04.2021, 18:26

AC Milan a smuls un punct în confruntarea cu Sampdoria (1-1), cu un gol marcat în minutul 87 în faţa unei echipe oaspete care a jucat în inferioritate din minutul 59, după eliminarea lui Adrien Silva, într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 29-a a Serie A.

AC Milan v UC Sampdoria - Serie A Serie A Zlatan Ibrahimovic, în meciul AC Milan - Sampdoria / Foto: Getty Images

Liga 1: FC Botoșani - FC Viitorul, duminică, 15:00, Digi Sport 1

Liga 2: Dunărea Călărași - ASU Poli Timișoara, sâmbătă, 21:30, Digi Sport 1

Formaţia din Genova a deschis scorul prin Fabio Quagliarella (57) pe San Siro, înainte ca rezerva Jens Jauge să înscrie golul egalizator în minutul 87.

AC Milan - Sampdoria 1-1. Meciul care poate trimite titlul în vitrina lui Inter

După acest rezultat, AC Milan se menţine pe locul secund cu 60 puncte din 29 meciuri, în urma lui Inter - 65 puncte din 27 meciuri.

Sampdoria ocupă locul zece cu 36 puncte din 29 meciuri.

Inter Milano va juca de la ora 21:45, în direct pe Digi Sport 2, în deplasare, la Bologna. Dacă va câștiga, echipa lui Antonio Conte se va distanța la opt puncte de AC Milan, care ocupă locul doi.

Nerazzurrii ar avea și un meci mai puțin.

Agerpres.

VIDEO cu rezumatul partidei AC Milan - Sampdoria 1-1

Etichete: ac milan , ac milan-sampdoria

Digi24

Văzute de sus, par opere de artă, însă realitatea este una dură și istovitoare. Ce reprezintă, de fapt, aceste imagini

Descarcă aplicația Digi24

Top articole

Mirel Rădoi, selecționerul României / Foto: Sport Pictures

Surpriză de proporţii la naţionala României! Cine i-ar putea lua locul lui Mirel Rădoi

Eşecul cu Armenia, de la Erevan (2-3), a umplut paharul pentru Mirel Rădoi, care şi-a "mitraliat"...

Erling Haaland a decis unde vrea să plece de la Borussia Dortmund! Mino Raiola a informat deja cluburile

Erling Haaland, atacantul Borussiei Dortmund / Foto : Getty Images

”Nu putem juca fotbal pe cadavre!”. Naționalei Franței i s-a cerut să boicoteze Campionatul Mondial din Qatar

(SP)QATAR-DOHA-QATAR WORLD CUP-LOGO-UNVEILING

Decizia luată de Rangers, după ce Gazzetta dello Sport a scris că Lazio oferă 10 milioane € pentru Ianis Hagi

Ianis Hagi, în Rangers vs. St. Mirren/ foto: Profimedia

Selecţioner pentru România! Varianta Mutu, prea riscantă. El este în pole-position să-i ia locul lui Mirel Rădoi

Romania v North Macedonia - FIFA World Cup 2022 Qatar Qualifier, Bucharest - 25 Mar 2021

Recomandările redacției

Benevento Calcio v Parma Calcio - Serie A

Cum a fost descris golul lui Dennis Man în Gazzetta Dello Sport, după ce românul a spart gheața în Serie A

Dennis Man, fotbalistul Parmei, a reușit primul său gol în Serie A, astăzi, la meciul de pe terenul lui Benevento, scor 2-2.

”Nu a fost ziua noastră!” Concluziile lui Prepeliță, după ce FC Argeș a pierdut la scor în fața lui Hermannstadt

prep

Live Video CSM București - CSKA Moscova 32-26, ACUM, la Digi Sport 1. "Tigroaicele" fac spectacol în manșa tur a sferturilor Ligii

crina pintea foto sportsnet

Video Dennis Man a spart gheața în Serie A cu un gol superb! Românul, aproape de "dublă"